wydanie 17.05.2018

W tym wydaniu programu: Spór Polski z Komisją Europejską, pomimo kolejnych spotkań Komisja nie rezygnuje z zapowiedzi uruchomienia artykułu 7. Traktatu Lizbońskiego wobec Polski | Relacje polsko-amerykańskie po sporze wokół pomnika katyńskiego i wizyta Prezydenta RP w Stanach Zjednoczonych oraz codzienność Amerykańskiej Polonii. W programie również przegląd prasy zagranicznej. Polecamy!

wideo Zobacz wszystkie
24:47

wydanie 29.11.2018

W tym wydaniu m.in.: NARASTA KONFLIKT MIĘDZY ROSJĄ A UKRAINĄ NA MORZU AZOWSKIM. To był pierwszy jawny i otwarty atak militarny Rosjan przeciwko Ukraińcom. W biały dzień, bez przykrywki zielonych ludzików czy donieckich separatystrów. Rosyjskie okręty ostrzelały jednostki ukraińskiej marynarki wojennej | UNIA EUROPEJSKA WYDAŁA ZGODĘ NA BREXIT. To był przełomowy dzień w historii UE. 25 listopada - po 2 latach twardych negocjacji - państwa członkowskie zaakceptowały warunki rozwodu z Wielką Brytanią | POLSKA PAMIĘĆ W KRAJU NAD SEKWANĄ. Na koniec zapraszam do Francji. Według szacunków mieszka tam nawet milion osób mających polskie korzenie! Większość z nich urodziła się we Francji, ale zna język ojczysty. Polecamy!

24:47

wydanie 11.10.2018

Program o bieżących wydarzeniach społeczno - gospodarczych i politycznych w Polsce i na świecie. W tym wydaniu między innymi: Czy to wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami? Chociaż od obu państw dzielą nas setki kilometrów jej skutki możemy odczuć także nad Wisłą | Czy pieniądze to jedyny aspekt konfliktu pomiędzy USA a Chinami? Posłuchajmy opinii na ten temat Marka Wąsińskiego z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych | Ponad milion Polaków mieszkających na Wyspach zastanawia się, co się z nimi stanie po Brexicie. Kolejny milion boi się, że już w 2019 roku nie wyjedzie do pracy w Wielkiej Brytanii. A może Brexit nie taki straszny?.. O tym porozmawiam z moimi gośćmi.

reklama